SOPRONI SIKER A MAFC RANGADÓN

Mennyi nagy SMAFC-MAFC derbit megéltek már az Egyetemi Csarnok falai. Igaz, akkoriban a férfiak domináltak mindkét "műegyetemi csapatban". Például 1973 januárjában. Ekkor éppen Orbay, Varga, Balogh, Lipták, Tvordy, Palotai, Takáts összetételű soproniak, Bakonyi Gábor irányításával 66:63-ra győzték le a Fehér, Nagy P., Ábrahám, Salgó, Újhelyi, Nagy L., Pólik, Kangyal, Henni, Bartha összeállítású (edző: Balogh Gábor) Budapestieket.

Most azonban a hölgyeké volt a főszerep, de újra csak SMAFC-MAFC állt az eredményjelző táblán.

Az első három perc változatosságát követően (0:2, 7:4, 7:9), lányaink kiváló védekezésének köszönhetően négy perc alatt 12:0-at produkáltunk. Aztán újra felváltva estek a kosarak, ám a különbség tovább nőtt a nagyszünetig.

Hiába a félidei intelem, ismét csak "bentragadtunk az öltözőben". Bosszantó eladott labdák, kihagyott helyzetek, és ellenfelünk nyolc ponta felzárkózott.

A zárónegyedben, a vendégeknél Gyimesi Kriszta vette hátára a csapatot, míg nálunk Dávid Viktória mellett a többiek is jeleskedtek a támadások befejezésénél. Legjobb példa erre, hogy három perc alatt négy játékosunk dobott hárompontos kosarat, amivel el is dölt a találkozó.

Most együttesünknél volt több húzóember, akik egy-egy időszakban átlenditették csapatunkat a holtpontokon, és fiataljaink (serdülő, kadet, junior) játékosaink is aktívan kivették részüket a sikerből.

SMAFC-NYME - MAFC 86:67 (28:14, 15:11, 11:20, 32:22)

Sopron, 50 néző V.: Tóth K., dr. Magyari T.

SMAFC: Fejes 15/9, Kálmán 16/6, Klemencsics 12/6, Zottl 6, Velkey 15. Cs.: Dávid 14/3, Tóth 2, Németh 2, Honyák 2, Kiss 2, Pados. Edző: Palkovits Tamás

MAFC: Tillmann 5/3, Nyulasi 3, Rozsics 10, Shirian 10, Gyimesi 15. Cs.: Tápai 8, Sipos 5, Jászay 4, Fabók 4, Abaházy 3. Edző: Gorácz Árpád