Két perc a bravúrtól

Ahhoz a Vasas II-hőz látogatott vasárnap csapatunk, amelynek gerincét az Országos Junior Bajnokcsapat alkotta. A hazaiak keretében pályára lépők közül már többen, többször az "A" csoportban is szárnyukat bontogathatták, így a találkozó egyértelmű esélyesei voltak, főként annak tudatában, hogy nálunk nagyon sokan hiányoztak.

Aho Nina kosarával a Pasarétiek szerezték meg a vezetést, ám innentől a hatodik percig nálunk volt az előny. Aztán újra átbillentünk a holtponton, sőt egy 9:3-es rohammal zártuk az első negyedet. A továbbiakban is hatalmasat küzdöttek lányaink, hiszen a palánkok alatt erő, és magassági fölényben voltak a piros-kékek, amit azonban ebben az időszakban nem tudtak előnyükre kihasználni.

A második játékrészt is tökéletesen kezdtük, és a 26. percben már 30:44-re vezettünk. Ám az elkövetkezendő tíz percben egyre többször érvényesült a hazaiak magassági fölénye, és elsősorban Tóth és Müller kosaraival kiegyenlítettek. Az utolsó négy percben ugyan még sokat tettünk a győzelem megszerzéséért (28. perc: 52:54), ám egyre nagyobb hibaszázalékkal értékesítettük helyzeteinket, míg ellenfelünk jobban használta ki az adódó lehetőségeit.

Csapatunk nagyon szervezetten, és jól védekezett, a mérkőzés nagyobb részében ellensúlyozta magasságbéli hátrányát. Ám ahogyan telt, múlt az idő, a nagyobb rotációval rendelkező hazaiak, a palánkok alatt szerzett pontjaikkal megfordították a mérkőzést. A vereség ellenére is dícséret illeti játékosainkat, hiszen a nagyon jó erőkből álló Vasas Akadémiával végig egyenrangú ellenfél tudtunk maradni.

Vasas II. - SMAFC-NYME 60:56 (11:18, 13:15, 14:14, 22:9)

Budapest: 50 néző V.: Kovács Z., Gyurka T.

Vasas: Farkas 2, Aho Nina 12, Müller 12, Hegedűs 2, Tóth 16. Cs.: Gocsmann 7, Solymosi 4, Rakolczai 3,  Wéber 2, Szalay. Edző: Eördögh Edit

SMAFC: Dávid 7, Fejes 12/3, Tóth 8/3, Zottl, Velkey 17/3. Cs.: Kálmán 10, Katona 2, Ragats. Edző: Palkovits Tamás

Az Amatőr Bajnoki mérkőzés előtt a két együttes fiataljai (kadettek) is összemérték erejüket:

Vasas Akadémia - SMAFC-NYME 71:50 (18:11, 18:9, 16:11, 19:19)

Vasas: Markó F. 8, Markó D. 10, Gundel-Takács 7, Csáktornyai 12, Földi 2. Cs.: Fábián 2, Kulcsár 16, Kapornai 4, Aho 6, Messzinger 4.

SMAFC: Pados 11, Kálmán 10, Honyák 4, Kiss 12, Ragats 4. Cs.: Milchram 3, Ankhelyi 4, Kovács 2, Locsmándi.