Hétvégi nagyüzem volt

Az elmúlt hétvégén tini és junior csapataink is idegenben - Székesfehérváron és Budapesten - szerepeltek az országos korosztályos bajnokság fordulóján.

Fiatalabbjaink először a hazai fehérvári lányok ellen küzdöttek - szó szerint -, akik átlag egy fejjel voltak magasabbak nálunk. Ez a különbség a végeredményben is tükröződött. A második mérkőzésen már fordított volt a szereposztás. A tatabányai lányok ellen csapatunk játszott fölényben, és így végül kellemes szájízzel indulhattak hazafelé.

Juniorjaink a hazai Kiss Lenke Kosársuli ellen kezdtek. Kiegyenlített első húsz perc után, a sárga-kékek megléptek, és már 21 pont különbséggel is vezettek. Innen küzdötte vissza magát a mérkőzésbe csapatunk. 75 másodperccel a mérkőzés vége előtt már csak 1 pont volt a hátrányunk (61:60). Kivédekeztük ugyan ellenfelünk támadását, de dobásunk célt tévesztett, így jött a taktikai fault. A Kiss Lenkések is hibáztak. Újabb támadásunk, de a labda csak nem akart a gyűrűbe szédülni. Újra faultoltunk, két kihagyott büntető, de a labda ellenfelünknél maradt. Sajnos, egy sportszerűtlen hiba aztán megpecsételte sorsunkat, és a hazaiak örülhettek a győzelemnek.

SMAFC-NYME - Kiss Lenke KS 60:64 (14:19, 13:15, 20:23, 13:7)

Jv.: Szamay, Lővei

SMAFC: Németh 4, Kálmán 7/3, Honyák 9/3, Locsmándi 8, Ragats 4. Cs.: Milchram 14/3, Pados 11/3, Ankhelyi 3, Kovács.

KLKS: Szabó 12/6, Básti 14, Berényi 11/3, Orosz 13/3, Bartucz 11. Cs.: Nagy 3, Kiss, Lajkó.

A következő, Nagykanizsa elleni mérkőzésen tovább szaporodtak gondjaink. A térdszalaggal műtött Suga Anett, a hiányzó Kiss Sára mellé Ankhelyi Lilla is belázasodott. valamint a 2. percben Kálmán Enikő bokája is megsérült. Így a több sebből vérző csapatunk hiába küzdött, küszködött, ellenfelünk biztos győzelmet aratott.

SMAFC-NYME - Kanizsai Vadmacskák 54:80 (10:21, 9:20, 21:22, 14:17)

SMAFC: Németh 9/3, Kálmán 2, Honyák 10, Locsmándi 14, Ragats 5. Cs.: Milchram 8/6, Pados 6, Kovács, Szikszai.

Kanizsa: Hegyi 16/3, Olasz 8, Nagy 6, Oros 6, Jurkó 32. Cs.: Horváth 8, Pál 2, Kovács 2.