GYŐZÖTT A RUTIN

Ma csoportunk egyik, ha nem a legrutinosabb csapata látogatott hozzánk. A játékoskeretek átlagéletkora között, éppen tíz év (27-17) volt a különbség. Ahogy telt múlt a mérkőzés ideje, úgy lett ennek egyre nagyobb jelentősége, és úgy vált egyre magabiztosabbá a vendégsiker.

Mi a gyorsaságra, a vendégek palánk alatti erejükre építettek. Így aztán felváltva vezettek a csapatok az első negyedben (2:6, 11:9, 13:17, 18:17, 20:21). Sokat jelentett szurkolóink buzdítása is, hiszen újra és újra megsokszorozta lányaink harci erejét szimpátiájuk.

A második negyedben sem változott a játék képe, ám a befejező két percben több hibát vétettünk, amit 10:3-al büntettek az egykori bányászvárosiak.

A nagyszünet után próbáltuk fokozni a tempót, de sajnos több hiba is becsúszott a nagy rohanásba, illetve a negyed közepén kényszerű változásokat is végre kellett hajtani, hiszen Kálmán és Szőke is begyűjtötte 4. faultját. A záró periódusban mindent egy lapra feltéve letámadtunk. Sajnos, ez is csak részsikereket eredményezett, és egyre inkább kidomborodott a palánk alatti erőfölénye ellenfelünknek.

Csak időnként sikerült megvalósítani elképzeléseinket rutinos ellenfelünkkel szemben, akik gyorsabbn reagáltak a változásokra, valamint a palánkok alatt is erőfölényben voltak. Ha partiban szeretnénk lenni élcsapatainkkal, akkor a sikeres időszakokat hosszabbra kell kitolnunk!