BKG DSE  -  SMAFC-NYME  73-68 (17-13, 19-15, 17-21, 20-19)

Játékvezetők: Bagi B., Lövei L.

Helyszín: Szigetszentmiklós

SMAFC-NYME: Pados K. 7/6, Szőke Sz. 19/6, Suga A. 2, Kiss S. 30/6, Locsmándi L. 3. csere: Szóka S. 3, Gosztola L. -, Tóth L. -, Fodróczy L. 2, Gyulai D. 2

BKG DSE: Adankó A.15/12, Tarnai Z. 13, Gyimesi K.2, Vásárhelyi K.6/3, Vándor Sz.4, csere: Baliga B.-, Schuabuer K. 5, Péchy S. -, Shirian F. 14/9, Jagarics A.-, Nyulasi B. 2, Hoffmann F. 2

Az Amatőr Bajnokság 6. fordulójában Budapesten a BKG DSE otthonában léptünk pályára. A mérkőzés a hazaiak pontjaival kezdődött, de a mi lányaink ezt nem hagyták annyiban. Keményebb védekezésre váltottak, és a letámadásnak köszönhetően labdákat szerezve könnyű kosarakat értékesítettek. A félidei szünetre így is a haza BKG csapata tudhatta magáénak a 8 pontos előnyt.

A harmadik negyedben sikerült nekünk diktálnunk a tempót, Szőke Szilvia és Kiss Sára egymás után dobta a szebbnél szebb kosarakat, öröm volt nézni. Ebben a negyedben némiképp sikerült közelebb férkőzni a hazai csapathoz, de a végjátékban sajnos alulmaradtunk. Ennek ellenére élvezetes meccset nézhettek azok, akik kilátogattak a mérkőzésre.

Herczegné Velkey Eszter: „Végre igazi csapatként játszottunk a mai mérkőzésen, megmutattuk ma, hogy habár a papírforma mást mutat, nekünk igenis minden meccsen van esélyünk egy szoros és izgalmas mérkőzésre vagy akár a győzelemre is. Meg kell tanulnunk még „győzni”, ez hiányzott ma.”

TFSE  -  SMAFC-NYME  116-30  (24-5, 32-10, 34-12, 26-3)

Játékvezetők: Dr. Szakáll I., Dernei G.

Helyszín: Budapest

SMAFC-NYME:      Pados K. 2, Szőke Sz. 13, Gyulai D. 6/6, Locsmándi L. 3, Gosztola L. -  csere: Szóka S. 4, Tóth L. -, Méhesi K. -, Dobos K. - , Suga A. -

BKG DSE: Mányoki J. 9/3, Lakatos D. 16, Karlócai J. 17, Németh A., Bodnár F. 14, Varga B. 8, Miháczi D. 6/3, Sándorfi R. 6, Balsay A. 8, Magyar B. 18/6, Rakolczai B. 4

Csapatunk Budapesten lépett pályára az Amatőr Bajnokság Nyugati csoport 1. helyezettjével a TF csapatával. Az első percekben kiderült, hogy a TF egy rutinosabb, erősebb, összeszokottabb csapat mint a miénk. Míg a SMAFC csapatából mindössze Szőke Szilvia jutott tíz pont fölé 13 pontjával, addig az ellenfélből négyen is. Nem tudtuk felvenni a versenyt a TF ellen, így nagy különbséggel alulmaradtunk ezen a mérkőzésen.

Herczegné Velkey Eszter: „Fel voltunk készülve arra, hogy a nyugati csoport legerősebb csapata ellen fogunk játszani, arra viszont nem hogy ekkora csapást mérnek ránk. Innen kell felállni és edzeni, küzdeni, hogy jobbak legyünk.”

junior bajnokság – 6. forduló

SMAFC-NYME – ZALA VOLÁN TE  82-49 (25-8, 20-13, 20-14, 17-14)

SMAFC-NYME: Pados K. 8, Szőke Sz. 17/3, Suga A. 5, Kisréti B. 4, Gyulai D. 11 csere: Szóka S. 12, Dobos K.-, Gosztola L. 10, Tóth L. 3/3, Fodróczy L. 8/6, Méhesi K. 4, Locsmándi L.-

ZALA VOLÁN TE: Pálfi Zs. 4, Kas B. 2, Kovács C. 16, Tóth K. 10, Németh F. 11 csere: Kalcher F.-, Csarankó V.-, Gaál Zs. 6, Magyar A., Lang V.-

Helyszín: Krasznai Ferenc Sportcsarnok

Játékvezetők: Farkas Dávid, Erdősi Gyula

Szőke Szilvia gyorsindításból szerzett kosarával kezdődött az utolsó regionális junior fordulónk. Ezt követően egyre nagyobb különbséget tudhatott magáénak a hazai csapat: Pados Kitti, Gyulai Dóra és Szőke Szilvia és Suga Anett pontjaival 25-8-ra húzott el a SMAFC csapata. A rövid szünet után Méhesi Klaudia is bemutatkozott egy gyönyörű tempódobással, Fodróczy Lili és Szőke Szilvia 3 pontosaival immár 37-14-re növelték a hazai előnyt. Szóka Sára az utolsó percben nyújtott fantasztikus teljesítményével (6 pont, 3 szerzett labda) még tovább növelte.

Suga Anett 2 pontosa nyitotta a harmadik negyedet, ekkor már 26 pont volt a hazaiak előnye, amit Kovács Cintia vezetésével próbáltak lefaragni a zalaiak. Kisréti Bianka duplája, majd kiharcolt faltja illetve értékesített két büntetője mellett magáénak tudhatta a legtöbb lepattanót is.

Az utolsó negyedben Gosztola Lívia vette kezébe a csapatot, kőkemény védekezése mellett 10 pontot zsebelt be. A végjátékban sok fault miatt 11 büntetőt dobhatott a vendégcsapat, így egyre inkább kapaszkodott a zalai csapat. A mérkőzés végül Tóth Lili - fiatal játékosunk - 3 pontosával fejeződött be.

Herczegné Velkey Eszter: „Ezzel a győzelemmel most már hivatalosan is sikerült bejutnunk az ország legjobb 12 junior csapata közé! Nagyon büszke vagyok a lányaimra!”

SMAFC-NYME – TATAI  SPORTEGYESÜLET   70-62  (15-14, 13-14, 22-18, 20-16)

Játékvezetők: Dr. Magyari T., Czupi M.

Helyszín: Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok

SMAFC-NYME: Pados K. 6/3, Szőke Sz. 26/6, Suga A. 3/3, Gyulai D. 7, Locsmándi L. 8. csere: Szóka S. -, Gosztola L. 6, Tóth L. -, Fodróczy L. 14/6, Méhesi K.-, Dobos K.-

Tatai Sportegyesület: Veres K. 18/18, Pálmai N. 6, Kiss J. 13/3, Heizer A. 15, Jakubovics D.-, Kiss C. 2, Sipos T. 8/6, Szabó B. -, Togyeriska Z.-, Orsós Bogdán L. -

Hazai környezetben fogadtuk a Tata csapatát, ami végül hazai győzelemmel végződött, ezáltal megszereztük az idei évben a 2. győzelmünket az ANB bajnokságba.

Aki kilátogatott a mérkőzésre az egy változatos, küzdelmekkel teli játékot láthatott. A két csapat az egész mérkőzés során fej-fej mellett haladott. Szőke Szilvi (26 pont!) és Fodróczy Lili ( 14 pont) kiemelkedő teljesítménye nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a csapatunk az egész mérkőzés során vezessen a tatai csapat ellen. Az ellenfél ennek ellenére nem adta fel a küzdelmet, a zónavédekezésünk nem volt hatékony ellenük, ugyanis nagyon jó százalékkal dobtak (45%) számszerűen 9! db 3 pontost, ami kellően megnehezítette a dolgunkat. Az utolsó negyedben azonban összeszedték magukat a hazai lányok és nem engedték ki a kezeik közül a győzelmet.

Herczegné Velkey Eszter: „Gratulálok a lányoknak, nagyon örülök a győzelemnek! Örülök, hogy sikerült az utolsó percekben is jó döntéseket hoznunk, koncentrálnunk; meg is hozta a gyümölcsét.”

CMB CARGO UNI GYŐR II. -  SMAFC-NYME        94-61    (22-13, 29-19, 18-15, 25-14)

Játékvezetők: Kéri I., Pécsi Zs.

Helyszín: Győr

SMAFC-NYME:      Szőke Sz. 26/6, Fodróczy L. 5/3, Suga A. 6, Gyulai D. 7/3, Locsmándi L. 13. csere: Szóka S. 2, Gosztola L. 2, Tóth L. -, Dobos K.-, Varga A.-

CMB CARGO UNI GYŐR II.: Koch D. 15/3, Nagy R. 8, Török B. 15, László B. 22, Simon C. 10/3, Kuller V. 5, Kovács V. 11, Dobronyi K. 2, Ayana P. 6, Fenesi A.-, Csikász A.-

A magassági fölényt már az első negyedben kihasználó hazai csapat nagy előnyre tett szert már az első percektől fogva. László Borókát nem tudtuk kivenni a Győr támadásából, aki végül 22 pontig menetelt. A mieink közül Szőke Szilvia és Locsmándi Lilla emelhető ki, Szilvi 26 pontot, míg Lilla 13 pontot szerzett, de ez sajnos kevésnek bizonyult, ugyanis ők ketten több mint a felét szerezték a SMAFC csapatának összpontjaiból, így viszont nehéz mérkőzést nyerni. A másik oldalon a győrieknél László Boróka mellett még hárman dobtak tíz pont felett.

Herczegné Velkey Eszter: „Egy-két percet leszámítva nem voltunk elég harciasak, nem küzdöttünk, így nem is volt esélyünk, hogy közelebb férkőzzünk az ellenfélhez. Megérdemelte a Győr a győzelmet, gratulálok.”

SZOESE SPORTISKOLA  -  SMAFC-NYME   97-29    (33-4, 15-6, 23-10, 26-9)

Játékvezetők: Németh S., Benedek Z.

Helyszín: Szombathely

SMAFC-NYME: Pados K. 2, Fodróczy L. 6, Gyulai D. 3, Suga A. -, Méhesi K. 4. csere: Szóka S. 2, Gosztola L. 10, Tóth L. 2, Dobos K. -, Varga A.-

SZOESE SPORTISKOLA: Uszkai D. 11, Konti K. 6, Gusztafik L. 12, Czinder A. 12, Handler K. 10/6, Tóth T. 25, Mészáros R. 12, Gyuricza K. 7/3, Bauer A. -, Porpáczi D. -, Szabó- Haklits Zs. 2

Sérülések és betegségek nehezítették a SMAFC csapat helyzetét, a fiatalok a mai mérkőzésen kulcsszerepeket kaptak, amihez eddig nem volt példa. Gosztola Lívia harciasságával megmutatta, hogy mire is képes ő igazán, aki végül csapata legjobbjaként 10 pontig jutott. A szombathelyiek letámadása illetve kemény védekezése ellen fiataljaink sok labdát eladtak, így a hazaiak könnyű ziccereket szerezve könnyedén vették az akadályt és nyerték meg a mérkőzést.

Herczegné Velkey Eszter: „Sérültjeink és betegeink nélkül ma erre voltunk képesek…nagyon megéreztük a hiányukat.”