2015 Új Év, Új Remények!

Az idei évben megváltoztatták a junior bajnokság lebonyolítását, ami alapján az országos leány junior döntőbe a már 6 /kiemelt/ csapat mellé 2 másik csapat csatlakozhat. A regionális csoportot megnyertük, így bekerültünk a legjobb 12 csapat közé.
Sorsolás útján a Szekszárd illetve a BEAC csapatával kell megküzdenünk, ahhoz hogy elérjük a célunkat!
Az első két meccsünk lezajlott... Sajnos 2 vereséget könyvelhettünk el magunknak, de nem adjuk fel, harcolni fogunk!  /bővebben hamarosan /
A közelmúltban több nehezítő körülmény is érte a csapatot, ugyanis több kulcsfontosságú játékosunkat is huzamosabb időre elveszítettük...
Sajnálatos módon  Kiss Sára szemsérülése miatt már több, mint 2 hónapja kényszerpihenőn van, mielőbbi felépülést és visszatérést kívánunk neki! Varga Andára és Suga Anettre pedig térdműtét vár, akikre hosszú pihenő vár, sajnos rájuk ebben a szezonban már nem lehet ilyen módon számítani. Nekik is jó egészséget és mielőbbi felépülést kívánunk! Honyák Roxána tavalyi műtétje után még pihenőn van, csak remélni tudjuk, hogy még láthatjuk a pályán.

Ami viszont pozitívum, hogy sikerült a csapatunkhoz egy 188 cm magas kosaras lányt leigazolnunk Babicz Veronika személyében. Reményeink szerint játékával segít a csapatunknak céljai elérésében!

Szerdán lesz a Szekszárd- BEAC meccs visszavágója, amennyiben a BEAC ismét győzni tud, akkor nagyobb esélyünk marad a biztos továbbjutáshoz! Szóval pénteken hajrá BEAC!!!

És természetesen hajrá SMAFC!!!

BEAC Újbuda Kosárlabda Akadémia – SMAFC-NYME 85-65 (27 -18, 16-17, 26-12, 16-18)

Helyszín: Budapest

Játékvezetők: Lővei László, Hartai Tamás

BEAC Újbuda Kosárlabda Akadémia: Rózsavölgyi 21/6, Mányoki F. 9/3, Abaházy A. 21, Köves A. 4, Hegyi H. 10 csere: Hámori E. 2, Horváth Zs. 4, Köves M. -, Gruber N. 4, Gremsperger -, Keszy-Harmath 10
SMAFC-NYME: Fodróczy L. 7/3, Szőke Sz. 13, Pados K. 13/3, Gyulai D. 7/3, Locsmándi L. 11 csere: Gosztola 14, Tóth L.-, Dobos K. -, Méhesi K. -, Szóka S.-

Az első percektől fogva a BEAC nagy előnyre tett szert, az első negyedre némileg csökkenteni tudtuk a különbséget így a negyed végére 9 ponttal vezetett a hazai csapat. A meccs első pillanatától kezdve 'box' védekezést vetettek be ellenünk, ami némiképp megnehezítette a dolgunkat.
A második negyedben végre észbekapott a csapat és sikerült Pados Kitti vezérletével ezt a negyedet 1 ponttal megnyerni, így 8 pontos hátránnyal mentünk a félidei pihenőre.
A harmadik negyedben /a korábban is több pontot dobó/ Abaházy A. megrázta magát és a magassági fölényét kihasználva sorra dobta a könnyű ziccereket.  De nem 'csak' támadásukban jelentett gondot számunkra, ugyanis védekezésben is extrát nyújtott / 21! Lepattanó és 8! blokk áll a neve mellett/
A SMAFCos lányaink az utolsó negyedben sem adták fel a küzdelmet Locsmàndi Lilla és Szőke Szilvi kosaraival sikerült a 4. negyedet is 2 ponttal megnyernünk, a meccset viszont elvesztettük.

Herczegné Velkey Eszter: „Gratulálok a BEAC csapatának!”

Bajai NKK – SMAFC- NYME  106- 64  (33-14, 25-20, 28-10, 20-20)

Helyszín: Baja, Dr. Posta Sándor Sportcsarnok

Játékvezetők: Mintál Csaba, Bálind Attila

Bajai NKK: Kovács Dòra 17/3, Kucsora Réka 10/6, Mojzes Gina 26, Krasznai Nikolett 19, Kajtár Daniell 18/3 csere: Toth N. 4, Magoss K. -, Hilcz A. 4, Földi G. 6, Geiser A. 2

SMAFC- NYME: Gosztola Lívia 1, Fodróczy Lili 6, Szőke Szilvia 30/9, Pados Kitti 12/3, Locsmándi Lilla 3 csere: Gyulai D. 6, Tóth L. -, Dobos K. 3/3, Méhesi K. 3, Szóka S. -

Remekül kezdett a hazai csapat, az első 2 perc után ugyanis 10 pont előnyt mutatott számukra az eredményjelző tábla. Ismét az ellenfél legeredményesebb játékosai a centerek voltak, Mojzes Ginát sajnos nem tudtuk megállítani, aki mindössze 24 perc alatt 26 pontot és 14 lepattanót szerzett. A nagy különbség ellenére végig hajtottak a lányok, Szőke Szilvi /30 pontjával / és Pados Kitti /12 pontjával/  gyönyörű kosaraikkal igyekeztek 'kozmetikázni' az eredményen. A mérkőzés során a fiatalabb tehetséges játékosaink is kaptak lehetőséget, akik vették az akadályokat.

Herczegné Velkey Eszter: „A védekezésünk nagyon gyenge volt, 106 pontot kapni a közvetlen rivális csapattól elfogadhatatlan. Ezen mindenképpen dolgozni fogunk! Voltak a mérkőzés során nagyon szép játékaink, ezekből kellene még többet.”