amatőr női kosárlabda mérkőzés – 2. forduló

SMAFC-NYME – BAJAI  NKK  73-69 (19-21, 18-21, 19-7, 17-20)

Helyszín: Krasznai Ferenc Sportcsarnok

Játékvezetők: Esztergályos Róbert, Dr. Magyari Tibor

SMAFC-NYME: Pados K. 8/3, Locsmándi L. 19, Szőke Sz. 24/3, Kiss S. 11, Suga A. 3, csere: Szóka S. 4, Dobos K.-, Gosztola L. 2, Tóth L. -, Kisréti B. 2

Bajai NKK: Mojzes G. 6, Kajtár D. 18/6, Kucsora R. 9/6, Krasznai N 13/3, Földi G. -, csere: Hosszú S. 6, Gyuricza S. 2, Tóth N. -, Geiser A. -, Hilcz A. 15/3,

Több játékosunk nélkül, 10 emberrel indultunk neki a mérkőzésnek. Nehéz kezdés után sikerült egy kicsit összeszednünk magunkat, de az első negyedet végül 2 ponttal elvesztettük. A következő negyedben már sikerült ráeröltetnünk a bajaiakra a mi játékstílusunkat, de a szünetre még így is 5 pont volt a hátrányunk. A harmadik negyed áttörést hozott számunkra, letámadásból több labdát szerezve könnyű kosarakat tudtunk szerezni, ezzel át is vették a smafcos lányaink a vezetést. A negyedik negyed izgalmas volt, hol a bajaiak hol mi vezettünk 1-1 ponttal. Végül a sok kimaradt ziccer, közép távoli és büntető ellenére nagy kűzdéssel, akarattal sikerült 4 pontos győzelemmel zárnunk a mérkőzést. Szép volt lányok!!

Herczegné Velkey Eszter: „Megszereztük az első győzelmünket a felnőttek között is. Remélem felrázza ez a győzelem a lányokat és elhiszik most már, hogy igenis jó csapat vagyunk így együtt!”

amatőr női kosárlabda mérkőzés – 4. forduló

SMAFC-NYME –MAFC 58-65 (9-11, 23-18, 16-17, 10-19)

Játékvezetők: Sabáli László, Németh András

SMAFC-NYME: Pados K. 1, Locsmándi L. 11, Szőke Sz. 18/9, Kiss S. 17/9, Suga A. 1, csere: Szóka S. -, Dobos K.-, Gosztola L. 4, Tóth L. -, Kisréti B. 6, Gyulai D.-

MAFC: Fülep Cs.  11/3, Szekeres V. -, Abaházy A. 16, Rozsics L. 11, Szabolcsi Á. 8,  csere: Rózsavölgyi A.- , Hegyi H. 11, Gorácz E. 2, Komiszár V. -, Kurdi K. -, Tápai A. -

Nagyon lelkesen indultunk- a keddi első felnőtt bajnoki mérkőzésünk után- ennek a mérkőzésnek is. Az elején a csapat jól tartotta a tempót az idősebb és rutinosabb ellenféllel szemben. Az első két negyedben csapatként működtünk, jól mentek a dobások, a védekezés és fej-fej mellett haladtunk az ellenféllel. A második negyed végére a csapatunk közel 10pont előnyt is szerzett, ami a félidei szünetre 3 pont maradt. A harmadik negyedben a rutinosabb csapat behozta hátrányát,  mi csapatunkon pedig egyre inkább eluralkodott a fáradtság. A negyedik negyedre a csapat méginkább elfáradt a nagy küzdelemben és az ellenfél előnyre tett szert. Sajnos a meccset elvesztettük, de büszkék lehetünk magunkra, hogy egy ilyen jó csapattal szoros mérkőzést tudtunk játszani.

Herczegné Velkey Eszter: „A mérkőzés elején már az öltözőben mondtam a lányoknak, hogy úgy érzem, hogy van esélyünk a Mafc csapata ellen. Így is kezdtünk, csapatként sikerült a védekezésünket a megbeszéltek szerint összehozni. Emellett támadásban is sikerült látványos megoldásokat eredményesen befejeznünk. A győzelemhez viszont hiányzott az a kis plusz, amivel meglehet nyerni egy ilyen szoros mérkőzést.!”

amatőr női kosárlabda mérkőzés – 5. forduló

TATABÁNYAI KC - SMAFC-NYME  89-25  (22-5, 23-5, 22-11, 22-4)

Helyszín: Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok

Játékvezetők: Józsa András, Nepp László

SMAFC-NYME: Pados K. 1, Locsmándi L. 5, Szőke Sz. -, Kiss S. 4, Suga A. 3/3, csere: Szóka S. 4, Kisréti B. 2, Gyulai D.2, Fodróczy L. 2, Varga A. 2, Méhesi K. -

Tatabányai KC: Fülöp K.  14, Ruttner R. 10, Szamosi R. -, Mozsolics J. 4, Bakó B. 14, Csehszombathy F. 13, Fekete A. 6, Németh N. 8, Guti A. 11, Fülöp L. -, Csicsai K.10

A mérkőzést sajnos rettenetesen kezdtük, amit a hazaiak ki is használtak és a félidőre már 35 pontos előnyre tettek szert.  A smafcos lányainknak 5-5 pontot sikerült szerezniük mind a két negyed alatt. A harmadik negyedben próbáltunk némiképp felzárkózni, de ez az eredményen már nem változtatott.

Herczegné Velkey Eszter: „ Teljesen megérdemelt a Tatabánya győzelme! Sajnos most nem tudtuk felvenni velük szemben a versenyt, de nem is csodálkozok a látottak alapján. Pontatlan labdák (24 eladott), kihagyott üres helyzetek (21 % mezőny dobás) és gyenge védekezés, ez jellemezte a csapatot.”

leány junior bajnokság - 4. forduló

SZOMBATELYI SI- SMAFC NYME  53:71  (10-25, 16-18, 9-9, 18-19)

Helyszín: Szombathely

Játékvezetők: Bognár Tamás, Polyák Máté

SMAFC NYME : Pados K. 8, Locsmándi L. 3, Szőke Sz. 16/3, Kiss S. 12, Suga A. 4, csere: Szóka S. -, Gyulai D.20, Fodróczy L. 8/3, Varga A. -, Méhesi K. -, Dobos K.-

Szombathelyi SI: Tóth E. 1, Simon L.8, Tóth T. 5, Hansági L. 4, Németh K. 13, csere: Hajdinák K.10, Vidóczi B. 12, Horváth H. -, Zsebe D. -, Boronkay Sz.-

Vendég támadással indult a mérkőzés, Kiss Sára pedig meg is szerezte az első kosarat, ezután a 10-es számban játszó soproni játékos, Szőke Szilvi egymás után szerezte a kosarait így az első 5 perc után már 10:0- ra vezetett a csapatunk.  A második negyedben Pados Kitti vette át a stafétabotot és pontjaival még nagyobbá tette a különbséget.  A második negyed utolsó fél percében Fodróczy Lili is akcióba lendült, csontnélküli 3 pontosa után sikerült labdát szereznie és újabb 2 pontot begyűjtenie, így hát félidőre végül 17 pontos előnnyel mehettek a smafcos lányok. A harmadik negyed döcögősre sikeredett, a szombathelyiek bekeményítettek ellenünk, aminek köszönhetően 3-an megsérültek a mieink közül: Varga Anda egy ütközés során térdsérülést szenvedett, Méhesi Dudi bokasérüléssel bajlódott és Locsmándi Lilla pedig egy támadó fault kiharcolásakor kapott könyököstől kényszerült a kispadra (orvosi vizsgálat). Játékosaink nem adták fel a küzdelmet, az idén érkező, tehát újoncnak számító Gyulai Dóra labdaszerzéseivel és lendületes betöréseivel vitte a csapatot a győzelembe.

Herczegné Velkey Eszter: “Örülök a győzelemnek! Fantasztikusan kezdtük a mérkőzést, nagyon jól játszottunk! A harmadik negyedben nagyon magunkra húztuk az ellenfelet, rossz döntéseket hoztunk, pontatlanul dobtunk, ennek ellenére nem adtuk fel és sikerült nagy aránnyal megnyernünk a meccset. Külön örülök annak, hogy minden játékosom beletett valamit ebbe a győzelembe!”