Újra ötven százalék

Ha december második hétvégéje, akkor Nagykanizsa. Az Amatőr Női bajnokság után junior csapatunk is oda látogatott, az Országos Junior Bajnokság 3. tornájára.

A havazás, a hóátfuvásos utak sem rémísztettek meg bennünket, miként a jó nevekből álló házigazdák sem. Ugyan nem volt látványos az első negyed, de óriási küzdelem, nagy taktikai csata folyt a pályán, és ami a lényeg, mi vezettünk. Sajnos, a második negyedben több kidolgozott helyzetet is elhibáztunk, így a hazaiak fordítottak a nagyszünetre.

A harmadik negyedben újra jól működött védekezésünk - igaz, a büntetőkkel már ekkor is hadilábon álltunk - így sikerült egyenlíteni. A záró játékrészben egy nagyszerű hazai egyéni teljesítménynek (Nagy Dóra ebben a negyedben dobott 14/6-ot), és a továbbra is csapnivalóan rossz büntetőzésünknek köszönhetően, a hazaiak felülkerekedtek.

Csak magunkat okolhatjuk, hiszen nagyon jó védekezéssel megteremtettük egy esetleges siker alapját, ám biztos helyzetekben hibáztunk. (Míg mi 12 büntetőt rontottunk, addig a Kanizsa egyet sem hagyott ki!) Sajnálhatjuk az elszalasztott lehetőséget!

Kanizsai VSE - SMAFC-NYME 54:50 (10:13, 17:10, 6:10, 21:17)

V.: Benedek Z., Kovács N.

Kanizsa: Olasz 16, Simon, Rajkai, Oros 2, Jurkó 18. Cs.: Nagy 14/6, Kovács 2, Pál 2, Horváth. Edző: Farkas József

SMAFC: Németh 8, Honyák 3/3, Kálmán 19, Kiss 9/3, Ragats 2. Cs.: Locsmándi 5, Milchram 2, Pados 2, Ankhelyi, Kovács. Edző: Palkovits Tamás

A másik mérkőzésen a Csata igazolta bombaformáját, magabiztosan söpörte be győzelmét (114:47) a Zala Volán ellen, aztán a hazaiakat erejét is szép fokozatosan felörölték (79:60).

Második mérkőzésünk első félidejében nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Jó időszakokat, gyermeteg hibák követtek, és a büntető-dobószázalékunkon sem sokat tudtunk javítani. Így aztán szoros eredménnyel zártuk a kétszer tíz percet.

A második félidőt végre aztán jó védekezéssel, és pontos indításokkal kezdtük (8:0). Ellenfelünk zónára váltott, ami két percig, Honyák Roxi beálltáig gondot okozott. Ezt követően Ő távolról, Ragats Anna pedig közelről zilálta szét a zalai területvédekezést. A hátralévő időben, szép fokozatosan növeltük előnyünket úgy, hogy közben mindenki bőven kapott játéklehetőséget.

SMAFC-NYME - Zala Volán TE 95:66 (22:21, 15:12, 25:13, 33:20)

SMAFC: Pados 6, Németh 2, Kálmán 24, Kiss 15, Ragats 14. Cs.: Honyák 21/12, Milchram 5, Locsmándi 4, Ankhelyi 2, Kovács 2, Szikszai. Edző: Palkovits Tamás

Zala V.: Szekeres 8, Takács 10, Góth 15/3, Gergácz 15/3, Magyar 8. Cs.: Lapat 5/3, Pálfi 4, Kalcher 1. Edző: Bukics Zsolt